OVERTHOSE

Türk sanatının ve ustalarının seçkin ve nitelikli yapıtlarını sanatseverlerle doğrudan buluşturmak için Mart 2014 tarihinde yola çıkan Overthose, çağdaş Türk sanatının ünlü isimleri Adnan Çoker, Adem Genç, Mustafa Ata ve Bubi’nin eserleri ile kapılarını açtı.

İletişim sektöründe uzun yıllardır hizmet veren Banu Birkan’ın kurucusu olduğu Overthose, sanatçıların sanatseverlerle bir araya gelebileceği, sanat tarihi üzerine özel davet ve seminerlerin düzenleneceği bir platform olarak planlandı. Bunun yanı sıra koleksiyon oluşturmak ve koleksiyonunu zenginleştirmek isteyen sanatseverlere de kişisel yatırım danışmanlığı hizmeti sunacak olan Overthose, sanatçıların ve sanatseverlerin yeni buluşma mekanı olarak hizmet vermeye başladı.

Maçka Caddesi, Erhan Apartmanı 16 numarada hizmet veren Overthose, sanat dünyasına farklı bir açılım getirmek üzere, bir sanat galerisinden öte sanatın buluşma noktası olarak konumlandı. Öncelikle “kalıcı ve nitelikli seçimin adresi olmayı” hedefleyen Overthose, tanınmış sanat eleştirmeni Yalçın Sadak’ın yönettiği seminerlere de ev sahipliği yapıyor.