Türkiye’nin 100 ünlü ve başarılı ismi Er-Do-Der kitabında buluşuyor

Erken doğan bebeklerin, diğer bebeklerle  eşit şartlarda hayata tutunmalarını Sağlamak Amacıyla kurulan Erken Doğan Bebekleri Yaşatma Derneği (Er-Do-Der)  yeni bir projeye imza atıyor.

 

22.10.2015 – Er-Do-Der Başkanı Canan Göztepe ve proje sahibi Sercan yıldız Türkiye’nin 100 ünlü ve başarılı ismini bir kitap projesinde biraraya getiriyor.  Ünlülerin Bilinmeyen Yönleri ve Başarı Hikayelerinin işleneceği kitap ta  alanında sayısız başarıya imza atmış 100 ünlü isim, bugüne kadar pek bilinmeyen yönlerini ve başarı hikayelerini bu kitapta sıcak bir söyleşiyle anlatıyor. Dernek Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, kitabın satışından elde edilecek gelirle, yurdun farklı noktalarındaki hastanelerde, yeni “Yenidoğan Üniteleri” kurmayı hedefliyor.

Ilk yeni Doğan Ünitesi’ni Mardin de açan  Er-Do-Der ailesi, bebek ölümlerindeki azalma bilgilendirmesinin verdiği motivasyonla  önümüzdeki günlerde Kars Devlet Hastanesi’nde açılacak olan yeni ünitenin heyecanını yaşıyor.

Kitaptan elde edilecek gelir ile çok daha fazla şehirde “Yenidoğan Üniteleri’nin hayata geçirilmesi hedefleniyor .Er-Do-Der’in diğer arzusu ise çalışmalarını daha geniş kitlelere duyurmak ve bu sayede erken doğum yaşayan ailelerin kendilerine kolaylıkla ulaşmalarına sağlamaktır.

Kitapta yer alan ünlü isimlere desteklerinden dolayı teşekkür eden Er-Do-Der Başkanı Canan Göztepe; “Tek amacımız maddi-manevi destekle bebeklerin hayatta kalmalarını sağlamaktır” diyor.