Mücevher ve çanta tasarımında yeni birliktelik

Kişiye özel ve özgün tasarımlarıyla öne çıkan ünlü mücevher tasarımcısı Dilara Karabay ile SACT markasının kurucusu ve çanta tasarımcısı Semiha Turhan, Nişantaşı’nda açtıkları mağaza ile moda ve tasarım alanında bir yeniliğe imza attılar.

15 Nisan 2015 – Kişiye özel ve özgün tasarımlarıyla öne çıkan ünlü mücevher tasarımcısı Dilara Karabay ile SACT markasının kurucusu ve çanta tasarımcısı Semiha Turhan, Nişantaşı’nda açtıkları mağaza ile moda ve tasarım alanında bir yeniliğe imza attılar. Deri, krokodil, piton, kemik, boynuz, topaz, yakut, elmas, altın ve platin… DK ve SACT, mücevher ve çantalarında kullandıkları birbirinden farklı doğal materyalleri, aynı tasarım ruhunda buluşturarak moda dünyasında yeni bir rüzgâr estiriyorlar.

Resim ve heykel sanatındaki yeteneğini mücevher tasarımına aktaran ve yaşam öykülerinden yola çıkarak kişiye özel tasarımlar yapan Dilara Karabay’ın 2015 koleksiyonuna Afrika ve Uzak Doğu’nun egzotik incelikleri yansıyor. Değerli taşlarla bezeli deri bileklikler Afrika etkisini 2015 yazına taşırken, Makie Urushi taşlarından oluşturulmuş yüzük, küpe ve broşlar Japon Kraliyet Sarayı’na doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Opal taş üstüne altın, titanyum ve zümrüt, yakut tozu gibi değerli taşlarla yaratılan Makie Urushi koleksiyonundaki her bir parça başlı başına bir sanat eseri. Japon ustalarının resimlerinin üç boyutlu bir forma dönüştürüldüğü Dilara Karabay tasarımlarının arkasında ise sanatçıların imzaları yer alıyor.

SACT markası altında çanta tasarımı yapan Semiha Turhan, 2015 koleksiyonunu tüm dünyanın ihtiyacı olduğunu düşündüğü huzur ve bereket temalarından yola çıkarak tasarladı. Toprak tonları ile birlikte doğanın canlı renklerinin de öne çıktığı ilkbahar – yaz koleksiyonunda materyal olarak krokodiller, fil baskılar ve pitonlar yer alıyor. Zamansızlığın vurgulandığı tasarımlar trendlerin ötesine geçerken, rahatlığı şıklık ve kalite ile bütünleştiriyor. Birçok modelin sadece el dikişi ile üretildiği çantaların toka aksesuarlarında ise 925 ayar gümüş motifler ve doğal boynuzlar kullanılıyor.

Dilara Karabay ve Semiha Turhan… Tasarıma sanatsal bir boyut katan iki ünlü tasarımcının mücevher ve çantaları Nişantaşı’ndaki yeni mağazalarında sergileniyor. Üretkenlik, bereket, sonsuzluk, liderlik ve uzun ömürlü aşk temalarından alınan ilhamla tasarlanan mücevher ve çantalar, 2015 ilkbahar – yaz modasına damgasını vurmaya şimdiden hazır.