Maia İstanbul, 2015 yaz koleksiyonunu özel bir davetle tanıttı

Naomi Campbell, Hülya Avşar, Şebnem Çapa ve Serenay Sarıkaya gibi isimlerin de kullandığı Maia İstanbul’un yeni modelleri 8 Nisan’da Nişantaşı Overthose Sanat Merkez’inde düzenlenen özel bir davetle tanıtıldı.

8 Nisan 2015 –  Güliz Onursal ve Dilek Toner’in yarattığı çanta markası Maia Istanbul, adını ve ilhamını yıldızlardan alıyor. Dört farklı tema altında toplanan 2015 Yaz koleksiyonu, markanın imzası haline gelen özel rafya ve raban çantalarda yoğun el işçiliğini ve el boyaması sanatını öne çıkartıyor. Naomi Campbell, Hülya Avşar, Şebnem Çapa ve Serenay Sarıkaya gibi isimlerin de kullandığı Maia İstanbul’un yeni modelleri 8 Nisan’da Nişantaşı Overthose Sanat Merkez’inde düzenlenen özel bir davetle tanıtıldı. Ünlü isimlerin yoğun ilgi gösterdiği tanıtımda Maia İstanbul yaz koleksiyonu büyük beğeni topladı.

Rafyanın parlaklığı, balıksırtı örgünün nostaljik vurgusu ve çiçek – dudak desenlerinin sıcaklığı…  Frida Kahlo’dan alınan ilhamla tasarlanan Maia Naif serisindeki çantalar, canlı renkleriyle egzotik bir yazın habercisi. Güzel sanatlar öğrencileri tarafından boyanıp işlenen çantalar, eskitilmiş vintage görünümleriyle de, Frida Kahlo’nun gardrobunu 2015 yazına taşıyor.

Malzelemeleri Hong Kong, Floransa ve Milano’dan özel olarak getirilen boncuk ve taşlarla bezenen Maia Karma konseptindeki çantalar; ışıltılı ve rengarenk boncuk işlemeleriyle dikkat çekiyor. Cezaevindeki hükümlüler tarafından el emeği ve göz nuru ile yapılan Karma çantalarının aksesuarları, aynı zamanda onlara maddi destek sağlıyor. Diğer yandan sosyal sorumluluk konusunda toplumsal duyarlılığı dikkat çekiyor.

Resort teması, altın sarısı kumsalları süsleyecek jumbo boy rafya omuz çantalarından oluşuyor. Rengarenk boncuklar, minik hayvan figürleri ve püsküllerle süslü Maia Resort rafya çantalar hem çok şık, hem de plaja inerken tüm gereksinimlerinizi karşılayacak kadar kapsamlı.

Maia French koleksiyonunda yer alan çantalar, adından da anlaşıldığı gibi Fransız Rivierası’nın güneş renklerini ve Akdeniz’in canlı doğasını şehir sokaklarına taşıyor. Fransız düğümü olarak bilinen özgün ve nadide nakış tekniği ile süslenen Maia French çantalarını ışıltılı kuzular, alev gibi mercanlar ve dans eden yengeç motifleri süslüyor.

Maia İstanbul’un sıra dışı tasarımları, meraklısı için www.maiaistanbul.com, www.lidyana.com,  Bodrum Maçakızı, Alaçatı Alavya Oteli, The St. Regis eclectique luxury, Vakkorama, ve In-Formal mağazalarında satışa sunuluyor.