İki design group’a bir ödül daha

Venedik’te düzenlenen ödül törenine iki design group adına katılan Murat Kader, ödülünü Hotel Cipriani’de düzenlenen törende aldı.

23 Haziran 2014 – Venedik’te düzenlenen ödül törenine iki design group adına katılan Murat Kader, ödülünü Hotel Cipriani’de düzenlenen törende aldı.

Sema Eser Özsaruhan ve Murat Kader’in kurucusu olduğu iki design group mimarlık şirketi, bu kez otel tasarımlarıyla ödül aldılar. Uluslararası gayrimenkul geliştirme şirketi Emaar Türkiye ile Çamlıca’da Emaar Square; Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat ortaklığında Vadi İstanbul; Artaş, Öztaş, Mesa, Kantur ortaklığındaki Tema Park gibi Türkiye’nin en büyük projelerine imza atan group, bu kez International Hotel & Property Awards’dan ödül aldı.

Türkiye’de olduğu kadar dünyada da tasarımına imza attığı büyük projelerle artık bir marka haline gelen group, Adana’da tasarladığı Sheraton Oteli’yle International Hotel & Property Awards’da “200 Oda Üzeri” kategorisinde ödüle layık görüldü. Adana şehrinin hızla önem kazanan turizm ve kültürel etkinliklerine ivme vermesi hedeflenen Adana Sheraton, 2014 yılı başında hizmete girerek, gerek mimarisindeki özen, gerekse bulunduğu mekânla oluşturduğu uyumuyla dikkat çekiyor. Şehrin nehirle buluştuğu bir konumda, nehir akışının hareketliliğinden ilham alan yapı, bulunduğu coğrafyaya bir kentsel perde olarak katılıyor. Cephedeki hareketlilikle yakalanan devinim sayesinde, Adana kent siluetine yeni bir enerji katan yapı, şehrin nehirle bütünleşmesini sağlayan sosyal olanakları da güçlendirmesi, artı bir özellik olarak ortaya çıkıyor.

iki design group kurucu ortağı Murat Kader “Ödülümüzü 20 Haziran’da Venedik’te yapılan törenle aldık. Gerçekten pek çok büyük markanın içinden sıyrılarak aldığımız bu ödül, bizim için çok değerli. Tabii başarının tek başına Sema Özsaruhan’a veya bana ait olmadığını, 65 kişiden oluşan ve büyük bir özveriyle çalışan ekibimizin de başarısı olduğunu düşünüyorum” diyerek aldıkları bu son ödülü, çalışma arkadaşlarına ithaf etti.