Erken Çocuk Eğitiminin Uzmanı Fröbel Anaokulu İstanbul’da!

Almanya’nın önde gelen üniversite ve enstitüleri ile ortak çalışan Fröbel Anaokulu, bilimsel formüllerle şekillendirdiği eğitim vizyonunu şimdi de İstanbullu çocukların ve anne-babaların hizmetine sunuyor.

 

21.10.2015 – Almanya’nın önde gelen üniversite ve enstitüleri ile ortak çalışan Fröbel Anaokulu, bilimsel formüllerle şekillendirdiği eğitim vizyonunu şimdi de İstanbullu çocukların ve anne-babaların .hizmetine sunuyor. 178 yıl önce Frederich Fröbel’in çocukların, doğayla bütünleşen bir bahçede .zgürce gelişecekleri fikrinden yola çıkarak kurduğu Fröbel Anaokulu, “Her çocuk bir bireydir ve saygındır” inancıyla İstanbullu çocukları bünyesinde ağırlıyor.

Finlandiya eğitim sisteminin temelini oluşturan, Almanya’dan Avustralya’ya yayılmış 150’nin üzerinde anaokulunda, 12 bin çocuğun bakımı ve eğitimini sağlayan Fröbel Anaokulu, Türkiye’deki ilk şubesini İstanbul Levent’te açtı. Bebeklikten itibaren özgüven aşılamayı amaç edinen merkezde, 0-6 yaş grubuna yönelik “okul öncesi eğitim ve bakım hizmeti” sunuluyor. Frederich Fröbel’in; Kintergarden (Çocuk Bahçesi) kavramından yola çıkarak oluşturduğu anaokulu, 1837 yılından beri çocukların özgürce büyüyüp gelişmesini sağlayan, aktif, araştırıcı, kaşif, hayal gücü ve iletişimi güçlü çocuklar yetiştirme konusunda, dünyanın seçkin merkezleri arasında yer alıyor.

Her Çocuk Bireydir ve Saygındır

Sağlıklı, bilgili, yaratıcı ve donanımlı bireylerin yetişmesi için çocukların bütün olarak algılanmasına gerektiğine inanan Fröbel Anaokulu, “Her çocuk bireydir ve saygındır” gerçeğinden yola çıkarak, dünyanın dört yanında aktif, güvenli, sorumluluk sahibi ve kendi değerleri olan çocuklar yetiştirilmesine katkıda bulunuyor. Alman, İngiliz ve Türk eğitmenlerin yer aldığı Fröbel Anaokulu’nda, çocukların farklı kültürlerin zenginliğiyle gelişmesi için 3 ayrı dil konuşuluyor. Ritim-dans, mutfak-yemek, futbol gibi aktiviteleri ise Senegalli, Alman ve Brezilyalı eğitmenler düzenliyor. Çocukların özgüvenli, sevgi dolu yetişmesi ve dengeli ilişkiler kurması için güvenli bir deneyim ortamı sunan Fröbel, tüm süreçlere ebeveynleri de aktif olarak dahil ediyor.

Çocuğun Merakını Harekete Geçirecek Bilimsel Eğitim

Çocukların merakını harekete geçiren ve kendi ilgi alanlarını keşfetmelerini sağlayan bir eğitim sistemi sunan Fröbel’in Küçük Araştırmacılar Evi’nde; çocuklar eğlenceli deneyler aracılığı ile bilim, matematik ve teknoloji öğreniyorlar. Açık konsepti ve seçmeli ders sistemi ise haklarının farkında olan ve kendi kararlarını verebilen çocuklar yetişmesini sağlıyor. Çocukların beslenmesine de büyük önem veren Fröbel Anaokulu’nda, çocuklara dengeli, yaşlarına uygun ve yüksek kaliteli gıdalar sunuluyor.

İstanbul Levent’te yer alan Fröbel Anaokulu, 680 m2 üzerinde kapalı alan ve 1.200 m2’den büyük oyun bahçesi ile şehrin tam merkezinde olmanın avantajını birarada sunuyor. 2-3 yaşındaki öğrenciler için tam gün ve yarım gün eğitim seçenekleri bulunuyor. Diğer yaş grupları ise tam gün eğitim alıyor.