Daniel Germani’den the Chaos Console

Mimari ve tasarım amaçlı yenilikçi yüzey üretim ve dağıtımında dünyanın önde gelen firması Cosentino Group, mimar ve tasarımcı Daniel Germani ile bir işbirliği gerçekleştirdi.

Dekton by Cosentino sunar: Daniel Germani’den the Chaos Console

 

25-11.2015 – Mimari ve tasarım amaçlı yenilikçi yüzey üretim ve dağıtımında dünyanın önde gelen firması Cosentino Group, mimar ve tasarımcı Daniel Germani ile bir işbirliği gerçekleştirdi. Bu çalışma ısmarlama tasarım mobilya alanında Dekton’un sonsuz potansiyelini ortaya koyuyor.

Daniel Germani Designs’ın Dekton ile birlikte oluşturduğu the Chaos Console ilhamını Grupo Austral’ın B.K.F. Chair’inden alıyor.  Konsol, Dekton’un çarpıcı siyah ahşap görünümlü Ananke yüzeyini bükülmüş borudan oluşan yapıyla eşleştiriyor. Çelik borunun karmaşık ve grift kullanımı ile Dekton yüzeyin köşelerde açıların akıllıca uygulanması sayesinde ortaya çarpıcı bir eser çıkıyor. Dekton’un teknik özelliklerinden sonuna kadar yararlanan Daniel Germani the Chaos Console’u hem iç hem de dış mekanda kullanılmak üzere tasarladı.

Çalışmayı değerlendiren Germani, “Cosentino ile çalışmak son derece ilham verici. Dekton’a özgü sofistike özellikler gerçekten sıradışı ve tasarımcılara potansiyel tasarımını hayal ederken sınırları düşünmeden hareket imkanı sunuyor. Bu malzemeyle her boyutta uygulama ve her mekanda kullanım söz konusu” dedi.

Görsel:

Chaos Console by Daniel Germani Designs in collaboration with Dekton by Cosentino

Bükülmüş Çelik borular ve Dekton Ananke yüzey

Ölçüler: 260 x 59 x 77 (cm)

Fotoğraf: Michael Woodall

Daniel Germani Hakkında

Daniel Germani Designs’ın yaratıcı direktörü ve kurucusu olan Daniel Germani, Buenos Aires Arjantin doğumludur. Mimarlık eğitimini tamamladıktan sonar 8 yıl boyunca Avrupa’da yaşamış ve çalışmış, çeşitli yaratıcı ve girişimci uğraşlarda bulundu. Halihazırda Phoenix Arizona’da yaşayan Germani özel mobilya tasarımı ve mimari renovasyona odaklanıyor. Daniel’in estetik anlayışı Bauhaus, Oscar Neimeyer, Le Corbusier, Mies and Frank Lloyd Wright etkisi altındadır ve basit bir felsefesi vardır: iyi bir Tasarım her zaman dürüst ve ilham verici olmalıdır.

www.danielgermanidesigns.com