Cosentino Group Manhattan’a açtığı showroom ile New York’u fethetti

İspanyol firmanın New York'ta açtığı “Cosentino City” mağazası Amerika’daki ilk örneği olması özelliğiyle Cosentino’nun bu ülkedeki mevcut varlığını güçlendiriyor.

  • İspanyol firmanın New York’ta açtığı “Cosentino City” mağazası Amerika’daki ilk örneği olması özelliğiyle Cosentino’nun bu ülkedeki mevcut varlığını güçlendiriyor.
  • 375 m2’lik alanı ve 1 miyon Euro’yu aşan maliyetiyle, “the Manhattan City” mağazası Cosentino’nun mimar ve tasarımcıların projelerde kullanmaları için ürünlerini geniş yelpazede sunduğu bu alanların amiral gemisi olma özelliğini taşıyor.

28.10.2015 – Mimari ve tasarım amaçlı yenilikçi yüzey üretim ve dağıtımında dünyanın önde gelen firması Cosentino Group Manhattan’da açtığı New York Cosentino City mağazasıyla Amerika’daki varlığını daha ileri seviyeye taşımak adına önemli bir adım attı.

New York’un önde gelen dekorasyon ve lüks firmalarına ev sahipliği yapan önemli tasarım merkezi A&D binasında yer alan 375 m2’lik alana sahip “The Manhattan City” 1 milyon 150 bin Euro’luk maliyetle hayata geçirildi. The City mimar ve tasarımcılara her türlü proje çalışmalarını gerçekleştirmek üzere geniş sergi ve çalışma alanı sunuyor. Mağazada bütün bir mutfak ve banyoyu da kapsayan ürün sunumları bulunurken ve gelişmiş görüntüleme ve tasarım programlarına erişim imkanı da sağlanıyor.

Cosentino dünyanın dört bir yanında uyguladığı City konseptiyle ziyaretçilerin ilgisini duyularına hitap eden bir deneyim sunarak ve uzman personelinin desteğiyle yakalamayı hedefliyor. Ziyaretçiler değişik malzemelerle etkileşirken mağazada bulunan bilgisayar çözümleriyle dijital formatta projelerini yaratıp geliştirebiliyor.

Eylül 2013’te Sidney-Avustralya’da açılan ilk City mağazasını Singapur ve Kuala Lumpur takip etti. New York Cosentino City açılışının hemen ardından Milan’da da bir mağaza açılışı yapıldı.

 

Cosentino ve Lladró Milan’da ortak bir mağaza açtı.

  • İspanya’nın mimarlara ve tasarımcılara hizmet veren iki önemli markası ilk defa yurt dışında ortak bir mağaza açtı. Milan mağazası, profesyonellerle birlikte tüketicilere de hizmet vermek üzere tasarlandı.
  • Şehrin kalbinde yer alan mağazada bulunan çeşitli alan ve sergilerle dekorasyon malzeme ve trendlerine ait en yeni gelişmeler sektör profesyonelleriyle paylaşılıyor.

Yenilikçi yüzey üretiminin önde gelen markası Cosentino, porseleni sanata çeviren Lladró ile biraraya gelerek Milan’da ortak bir mağaza açtı. Milan’ın merkezinde (Piazza Fontana, 6) yer alan mağaza mutfak, banyo, yüzey kaplama, dış alan uygulamaları, mobilya, aydınlatma ve dekorasyona dair pek çok konuda en yeni fikirleri ziyaretçilerine sunuyor.

Kendini tasarıma adayan, İspanyol ve aile şirketi olan her iki firma da mimar ve tasarımcılara yönelik kaliteli ürün ve çözümler sunuyor. Cosentino City konseptinin son örneği olan Milan City bir yandan mutfak, banyo ve dış alan yüzey çözümleri sunarken, aynı zamanda Lladró’nun diğer satış noktalarından farklı olarak ürünlerini bu özel yenilikçi tasarıma sahip alanlarda sunuyor.

Mimar ve tasarımcıların en sık ziyaret ettiği uluslararası destinasyonlar olan New York ve Milan bulundukları şehirlerin sınırlarını aşıp, tüm dünyadan profesyonellere hizmet vermesi bekleniyor.